Blog about internet

Blog about internet, web, www, online shop, webshop, marketing etc

Studia

Studia

Studia dzisiaj

Profesjonalista i jednocześnie magister Uniwersytetu Ekonomicznego w KatowicachMaciej Potyrała dla którego główna profesja to pedagog twierdzi, że aż 79 procent maturzystów niejednokrotnie uważa, że studia same w sobie nigdy nie dają pewności znalezienia niezłej roboty i pracy w ogóle, jednak trochę mimo kierowania się tym ogólnym poglądem dalej około trzech czwartych z nich idzie jednak po ukończeniu szkół na wyższe uczelnie. W takim razie jaki w tym jest motyw i cele ? Z pewnością nieustannie jest możliwość postawić tezę, że takie działanie w pewnym sensie pewien argument w tym celu aby dłużej nie pracować i równocześnie też mieć znacznie więcej wolnego czasu. Lata temu był to również sposób i metoda na ucieczkę przed służbą wojskową, ale te czasy na sto procent mamy już dawno za sobą.

W tych czasach jest realna możliwość w dalszym ciągu słyszeć wypowiedzi jakby to kiedy ma się wyższe wykształcenie to praca się sama w sobie należy, fachowiec jak również alumn Politechniki Koszalińskiej Kleofas Kłonica dla którego praca to doktor twierdzi, iż dziś panuje ogólny pogląd jakoby szkoła zabija myślenie niejako za pośrednictwem testów i tym podobnymi aspektami - tego rodzaju tryb funkcji sprawia że uczniowie zamiast pochłaniać najbardziej ważne dla nich w przyszłości ważne informacje poświęcają bardzo dużą ilość czasu i starania w celu nauki jak takie testy mieć za sobą. Sporej dewaluacji uległy jednocześnie tytuły magistrów jako całokształt, w obecnych czasach w większości sytuacji posiadanie magistra raczej niezbyt dużo już oznacza, nie znaczy to jednak logicznie myśląc że nie warto iść na studia - nikt tak nie twierdzi, trzeba jednak przeanalizować na cały ten temat dość trzeźwym okiem.

Za pomocą ostatnich kompleksowych badań zainicjowanych przez spore korporacje rekrutujące oraz także sporą liczbę przedsiębiorców, znaczna część kierowników preferuje zerkać na dział w CV o zainteresowaniach niż chociażby na wykształcenie - wynika to właśnie z takiej zmiany teraźniejszej filozofii nauki. Fachowiec a także alumn Uniwersytetu Rzeszowskiego Myszon Górnowicz dla którego główny zawód to wykładowca uważa, że błyskawicznie rozrasta się najczęściej temat kierunkowych studiów, z wiadomych przyczyn gdy chce się zostać pielęgniarką nie ma możliwości olania wymogu zdania odpowiedniego kierunku. W innym wypadku takiej potrzeby raczej nie ma, to głównie od nas zależy czy będziemy się dokształcać w danej kategorii.

Czytaj dalej.