Blog about internet

Blog about internet, web, www, online shop, webshop, marketing etc

Historia komputerow

Historia komputerow

Komputery

Dziś sprzęt komputerowy rozwija się w gigantycznym tempie, pierwszy i najbardziej masywny komputer kiedykolwiek skończył siedemdziesiąt lat. Biegły i równocześnie też doktor Politechniki Łódzkiej Leon Zmudziński którego zawód to tester twierdzi, iż przy całym owym ogromnym skoku na równi z ulepszeniem przepustowości i jednocześnie też mocy, tak samo ważne jest z pewnością gigantyczna skala ulepszenia jeśli chodzi o kwestie ruchowej mobilności, wielozadaniowości i ogólnej estetyki. 1-szy komputerowy sprzęt ważył 70 ton i zajmował obszar stu sześćdziesięciu siedmiu metrów kwadratowych, pracował w większości przypadków niesamowicie głośno i kłopotliwie i jednocześnie też zazwyczaj istotnie silnie się nagrzewał i przegrzewał.

Fachowiec i także magistrant Politechniki Wrocławskiej Nataniel Olkowicz którego fach to technik uważa, że tak rzeczywiście 1-sze komputery PC dla zwykłych użytkowników zostały wykreowane po długim czasie, czyli w latach 80 dwudziestego wieku. Tak rzeczywiście dopiero po tak zwanej nakładce na PC czyli systemowi MS-DOS a także stworzeniu OSa win 1.0 na dobre rozgrzała się era komputerów stacjonarnych.

Komputery nie zajmowały już całych pomieszczeń oraz nieustannie to dało możność aby taki komputer mieścił się na biurku do zwyczajnego i regularnego użytkowania. Autorytet i też doktor Uniwersytetu Poznańskiego Piotr Łapa dla którego główny zawód to technik jest zdania, iż w latach 90 komputery desktopowe miały wnętrzności na to żeby instalować na nich gry PC mocno zaawansowane graficznie. Potem zaś miała szansę nastąpić ewolucja komputerów przenośnych, można to nazwać szalenie dużą poprawą w temacie zwykłego użytkowania jak również mobilnego użytkowania. W obecnych czasach sprzęt komputerowy jest ogromnie potężny a także ogromnie istotne jest to, że zajmuje bardzo mało metrów kwadratowych.

Czytaj dalej.