Blog about internet

Blog about internet, web, www, online shop, webshop, marketing etc

Gatunki drukarek

Gatunki drukarek

Drukarki i ich odmiany

Autorytet i magister Uniwersytetu Poznańskiego Levente Stankowski dla którego główna profesja to fotograf uważa, iż obecne przeróżne drukarki mamy możliwość dokonać podziału na : drukarki igłowe - kiedyś to był popularny odłam drukarek, są w stanie one wykorzystać taśmę barwiącą do procesu druku, sporą i po wielokroć istotną zaletą są jej stosunkowo niskie koszty używania. Ma ona też możliwość drukowania zazwyczaj kilku kopii na zwanym inaczej papierze samokopiującym, są też drukarki wielogłowicowe.

Kolejnym odłamem są drukarki na laser, możemy wyróżnić dwa odłamy tego gatunku sprzętu, ekspert i też alumn Politechniki Koszalińskiej Tytus Pawłucki którego fach to fotograf twierdzi, że 1-szym gatunkiem są lasery oparte na urządzeniach kserograficznych, drugi rodzaj to drukarki laserowe mające wbudowaną ogromną ilość diod, nie zaś jak w pierwszym gatunku tylko i wyłącznie 1-ną diodę. W laserowym druku możemy sklasyfikować często sporą ilość przewag, jakość wydruku jest zazwyczaj wysoka, druk się nie rozpływa przy wpływie wody i również szybkość wydruku jest niebywale wydajniejsza gdy porównać do reszty.

Fachowiec i dyplomant Uniwersytetu Śląskiego Eljasz Maćczak którego zawód to fotograf twierdzi jakoby nagminnie jak burza dostającą popularność drukarką są obecnie zwyczajne drukarki atramentowe, sposób działania to skraplanie maciupkich kropelek atramentu. Atrament używany dzieli się na 4 kolory, cyjankowy, magenta, żółty i też czarny, taki kolorowy model nazywa się CMYK. Istnieją również specjalnie przystosowane tusze do fotografii, są one zazwyczaj mocniej jasne jak również dużo lepiej oddają barwy na fotografiach. Można tez dokładać również całkiem inne kolory.

Czytaj dalej.