Blog about internet

Blog about internet, web, www, online shop, webshop, marketing etc

Fotografia kiedys

Fotografia kiedys

Fotografia kiedyś i teraz

Fotografia i jej historia cofa nas ponad pięćset lat wstecz kiedy Leonardo Da Vinci wytworzył totalnie 1-sze urządzenie zwane camera obscura, tak nazwane przez niego. Jest to tylko pudełko z otworkiem gdzie w danym momencie na ściance kreuje się po prostu odwrócony obraz danego przedmiotu. Ekspert jak również doktor Politechniki ŚwiętokrzyskiejSaturnin Palonka dla którego główna praca to fotograf jest zdania ,że wystarczyło zaledwie ponad 200 lat aby profesor z Halle odkrył, iż co niektóre związki srebra nieźle odbijają wszelakie światło na bardzo różnych powierzchniach.

Dopiero w 1839 roku akcja fotografii rozpoczęła się w pełnej okazałości rozwijać, robiło się zdjęcia na płytkach metalowych z dodatkiem srebra gdzie robiło się zdjęcia ponad pół godziny, jest faktyczna możliwość dokonania fotografii portretów lecz trzeba na to wydać bardzo duża ilość nakładów pieniężnych a konkretne zdjęcie można wykonać jedno na blaszkę. Fachowiec i jednocześnie też dyplomant Politechniki Częstochowskiej Gracjan Jaszek dla którego główny fach to fotograf uważa, iż to wszystko można nazwać procesami monochromatycznymi, potem zaś weszły matryce światłoczułe co bezpośrednio przekłada się na zrobienie całkowicie nowych cyfrowych aparatów.

Fotografia cyfrowa rozkręca się ekspresowo i jednocześnie też można wypisać po wielokroć szalenie dużą ilość detali które przyczyniły się do powstania jej. Specjalista a także alumn Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu Odolan Brzegowy dla którego główny zawód to inżynier fotografii jest zdania, iż nie tak jak w zwykłej fotografii, w fotografii cyfrowej obraz nanosi się jako kadr w cyfrowej postaci, a nie jak w postaci chemicznej na światłoczułym nośniku. Od kilku lat nowoczesny sprzęt fotograficzny kompletnie zneutralizował ten z poprzedniej epoki. W dzisiejszych czasach w aparaty fotograficzne wkonstruowane są nawet dobre kamery, wyłapujące ruchomy obraz.

Czytaj dalej.