Blog about internet

Blog about internet, web, www, online shop, webshop, marketing etc

Elektronika i rozwoj

Elektronika i rozwoj

Elektronika i jej postęp

W dzisiejszych czasach postęp elektroniki przeciera szlaki zadziwiająco szybko a powodem tego jest istnienie szerokich konsumenckich potrzeb i też bardzo dużej dywersyfikacji rynku. Fachowiec i także magister Uniwersytetu Poznańskiego Wojciech Kaluga dla którego główny zawód to technik wypowiada się jakoby to dzięki elektronice Świat przeniósł się w erę komputeryzacji, w erę robotyki i również zyskała generalne możliwości zastąpienia czynności urządzeniami elektronicznymi oraz sztuczną inteligencją.

XX wiek pozostaje okresem ogromnych zmian globalnych i również bardzo dużych udogodnień dla ludzi. Dopiero co 50 lat temu sprzęty komputerowe PC na widok których aktualnie parsknęlibyśmy histerycznym śmiechem zajmowały całe ogromne pomieszczenia, gdzie w dzisiejszych czasach sprzęt 900 razy silniejszy mamy w telefonach. Autorytet i jednocześnie też absolwent Politechniki Lubelskiej Dobromir Ruszel dla którego główna praca to inżynier zapewnia jakoby tak szybki rozwój kreuje ogromnie szybkie postarzanie się zarówno softu a także elektroniki wszelkiej maści. Z powodu tego gałąź elektroniczna właściwie sama rozpędza swój własny rozwój.

Powstanie telefonu było tak naprawdę przypadkiem dlatego, iż domyślnie zamysłem było puszczanie muzyki, okazało się jednak, że owa technologia nadaje się także do transmitowania głosu ludzkiego. Na starcie dużą przeszkodą jednak bywały kable metalowe, fachowiec i także absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego Saturnin Olechowicz dla którego fach to inżynier jest zdania, iż technologia światłowodów niesamowicie szybko umożliwiła poczynienie ogromnych postępów w temacie rozmów prowadzonych jednocześnie. Gigantyczny postęp dokonał się także w kosmicznej technologii. To właśnie rozwój elektroniki dał możliwość zbudowania rakiet kosmicznych, co pozwoliło na możliwość na wyprawy badawcze w przestrzeń kosmiczną.

Czytaj dalej.